Educore ve Microsoft’un sponsorluğunda IGRCI’ın da desteklediği Yönetişim, Risk, Uyumluluk Günleri etkinliklerinin ikincisi Ankara’da CyberPark’da Microsoft’un konferans salonunda gerçekleştirildi.

Microsoft’dan Kurumsal Destek Hizmetleri Grup Yöneticisi sevgili Bora Kıvrak , Microsoft Servis Yönetimi ve GRC Platformu Tanıtımı yaptıktan sonra Alpay Bey bize güzel bir sunum yaptı.
Akabinde bendeniz söz alarak ITIL Nasıl uygulanır sunumu ile başladım. Yaklaşık 1 saatlik ITIL’ın nasıl uygulanacağı , uygulamada ne tür sorunlarla karşılaşılacağı hakkındaki sunumdna sonra ikinci oturumdaki konumuz İş Sürekliliği idi. İş sürekliliği yönetiminin nasıl yapılacağı , standartların ve rehberlerin nasıl kullanılacağını anlattığım 1 saatlik sunumun ardından son konumuz COBIT’e sıra geldi. COBIT 4.1 üzerinden geçtğimiz bu sunumda ise ITIL ile birlikte COBIT’In nasıl birlikte ele alınacağı ve COBIT 5 ile birlikte nelerle karşılaşacağımızdan bahsettiğimiz 1 saatlik bir sunum daha yapıldı.
Katılımın yüksek olması ve katılımcıların dikkatli ve istekli olmaları semineri normal bitiş saatinden 2 saat uzatmamıza neden oldu. Burda Microsoft Ankara çalışanlarına tekrar teşekkür etmek isterim.
Ankara’da GRC , ITIL ve İş Sürekliliği konularında bir etkinlik daha yapmaya karar verdik. Yakında duyuracağız. GRC DAYS 3 Istanbul’da yapılacak ve GRC DAYS 4 Ankara’da olacak.
Bu yazıyı paylaşmak mı istiyorsunuz? Ne duruyorsunuz: