ITMS Programı nedir ? Neyi Hedefler ?

IT Yönetim Sistemleri konularında uzmanlık geliştirmek ve bu alanda uzman, danışman, denetçi ünvanları ile çalışmak isteyen adaylar için hazırlanmış uygulamalı bir programdır.

Katılımcılarına aşağıdaki ders başlıklarında temel bilgileri vermek, uygulamaya yönelik pratikleri edindirmek, uygulama projesi ile çalışmalarını somutlaştırmak ve katılımcının IT yönetiminde uzman, danışman ve denetçi ünvanları ile çalışabilmesini sağlamak amaçlanmaktadır.

Mezun olan öğrenciler uluslararası geçerli 8 sertifika ve 1 diplomaya hak kazanacaklardır.
Ölçme değerlendirme ve sınav hizmetleri uluslararası bağımsız personel belgelendirme kurumu PeopleCert tarafından sunulmaktadır. EU programlarında sınavlar yetkili sınav merkezi olan EU eğitim merkezinde gerçekleştirilmektedir. Sınavlar ayrıca ücrete tabidir. Ücretler için tıklayınız.

EU ITMS Programı şu konuları kapsar ve mezunlar bu ünvanlara sahip olacak şekilde 8 sertifika ve 1 diplomaya hak kazanırlar
Ders açıklamaları için linklere tıklayınız.

1- ITIL Foundation
2- COBIT Foundation
3- ISO 27001 Expert
4- ISO 20000 Expert
5- BS 25999 Expert
6- GRC ISO 38500 Expert
7- Consultant Training
8- Auditor Training
9- Project

Program dersleri ve uygulamaları 1 yılda tamamlanmaktadır. Proje dersi mezuniyet için önkoşuldur ve proje 9 ay sürmektedir. Bu programdaki öğrenciler ayrıca saha görevleri ve EU Lab ortamında yapılacak gerçek projelere de dahil olma imkanına sahip olacaklardır. Sık sorulan sorular bölümünde detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak mı istiyorsunuz? Ne duruyorsunuz: