http://www.spiceworks.com/

Spiceworks ücretsiz, sosyal it yönetim yazılımı.. kendi networkümde bunu kullanıyorum şuanda. kullanmaya da 1 saat önce başladım :) evet bir itsm yazılımı 1 saatte kurulup kullanılmaya başlanabiliyor. 1-2 yıl kurulum yapıp 2-3 yılda 1-2 süreci çalıştırabilir hale ancak getiren “enterprise” world hangi çağda yaşıyor bir bu uygulamaya bakıp karar versin.

inventory, change, configuration, hepl desk, monitoring, network management, , it audit, vd. modülleri bulunuyor.

uygulama tamamen ücretsiz. 27mb kurulum dosyası var. lokalde 9675 portundan çalışan bir browser tabanlı uygulama. indirip kurmam ve tüm networkün inventorysini almam ve ardından tüm fonksiyonlarıyla ayağa kaldırmam 1 saatimi aldı. hepsi bu. ve ben bunu ilk defa kurup denedim.

it management’ın da sosyal versiyonu bu. bence tüm IT Staff bir incelemeli. zaten bedava bir ürün ve help desk özelliği bile yeter ki bunda network, cihaz yönetimi ve güzel raprolama araçları var. IT servisleri, IT satın alma süreçleri de bunun üzerinden çalışıyor.

1.2 milyon kullanıcının paylaştığı bir platform. soru soracağınız uzman sayısını düşünün. knowledge base doğal bir parçası oluyor bu durumda ürünün.

verileri lokalde tutuyor güvenli mi diye soranlara dip not.

Bu yazıyı paylaşmak mı istiyorsunuz? Ne duruyorsunuz: