Ekim, 2010 için arşivler

afis25ekim

Belgesel Film Festivali

http://www.1001belgesel.net/

29 ekimde başlıyor.

13. İSTANBUL ULUSLARARASI 1001 BELGESEL FİLM FESTİVALİ

Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali’nin onüçüncüsü, 29 Ekim – 4 Kasım 2010 tarihleri arasında yine İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sinema Laboratuvarı seminerleri özellikle ilgi çekici

belgesel arkası oturumları da çok ilgi çekici..

izleyip belgesel yorumlarımı buraya yükleyeceğim.

sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu yazıyı paylaşmak mı istiyorsunuz? Ne duruyorsunuz:

Danışmanlık Sektörü Quo Vadis?

Hangi cehenneme gittiğini bilmiyorum pek umurumda da değil ama Türkiye’de böyle bir sektörün olduğuna ve işe yaradığına ben inanmıyorum. Yaklaşık 50 firmaya danışmanlık yaptım. Bundan fayda sağlayan firma saysı 5 i geçmez. Alıcı ve verici meselesi. firmaların hayatta kalmak için çırpındığı, çalışanların işte kalmak için yusuf yusuf çalıştığı, kimsenin heyecan duymadığı bir ortamda bırakalım diğer başarı faktörlerini hangiiş başarılı olacbilir. üst yönetimin desteği vs.. bunların çoğu ikincil konular.

Danışmanlık gerçekten o kadar değerli ki. Büyük şirketlerden birinde GM olsam tüm bütçemi zorlar sabah akşam danışmanlarla mesai harcardım. tabi bunlar danışman adı altında şirkete gönderilmiş yeni mezun bilgisayar ya da endüstri mühendisi More >

İki Film Birden : Illusionist ve Prestige

sihirbazlıkla ilgili arka arkaya bu iki filmi tekrar izledim. tabi ikisini de 4. 5. izleyişim.

prestige’i heralde bir bu kadar daha izlerim.

sihirbaz eğlencelik bir film. sihiri hayata taşıyan gösteriyi hayatta da sürdüren ve kızı kapan bir edward notron. oyunculuk çok iyi. kız seçimi çok falso. filmin geçtiği ortamlar ve kostümler çok başarılı. kurgu sürükleyici. fakat prestige ile kıyaslanınca eğlencelik bir filmden öte değil.

prestige’de tesla-edison çekişmesi analojisi şovmenle real magician farkını muhteşem yakalamış. tesla ile ilgili sahneler daha fazla olmalıydı. edison en azında 2-3 kare de olsa görünmeliydi. içerdeki adamı kim umursar…. dikkatli bakıyormusun.. aslında sihiri çözmek değil kandırılmak istiyorsunuz… vaat ve More >

Netron Naaptın Sen ?

askere giderken yüklü ödeme yapıp mcpd ye kaydoldum. kaydımı dondurup gittim. geldim. firma batmış. kapı duvar. netron gibi bir firmayı batıranlara tebriklerimi iletiyorum. paranın da üstüne bir soğuk bira içiyorum. elimdeki sözleşmeyi rulo yapıp firma sahiplerinin adreslerine postayla göndermeyi düşünüyorum.

Bu yazıyı paylaşmak mı istiyorsunuz? Ne duruyorsunuz: